José Overtoom exposeert met haar schilderijen in museum Soest
José Overtoom
José Overtoom woont sinds 1974 in Leusden. Ze is opgegroeid in Haarlem. Er was thuis veel ruimte voor creativiteit; samen muziek maken, knutselen, handwerken en tekenen.
Dat is ze altijd met veel plezier blijven doen. Al vijftig jaar is ze lid van Toonkunst Amersfoort.
Ze was lerares/ kleuterleidster en heeft gewerkt bij
Het tekenen heeft ze altijd met liefde gedaan, naast kleurpotlood heeft ze gewerkt met pastelkrijt en houtskool. José begon bij Corrie Kamma met mandala tekenen in 2000.
Vijftien jaar geleden ontdekte ze het schilderen via haar broer Ron, die intussen een eigen atelier heeft in Lemmer.
Ze volgde cursussen bij Latent Talent en Scholen in de kunst. Kreeg les van Mariska Veldhuizen, Cobi Wapenaar, Linda de Wit en momenteel bij Wanda Landwaart in het werken met acrylverf.
Sinds 2019 krijgt ze les in realistisch fijnschilderen met olieverf bij de Academie van Oostzanen in Soest.