zaterdag 8 maart 2025 | 15:00 - 16:30

Het Lied en de Woorden

Artishock Cultureel Podium Soest, Steenhoffstraat 46A, 3764 BM Soest
Categorie
Cultuur
Muziek
Theater
Meer info

Een speciale muziektheatervoorstelling over componiste Fanny Mendelssohn ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag, georganiseerd door Artishock Boek

In deze muzikale voorstelling vertelt Fanny Mendelssohn (1805-1847) haar verhaal. Het grootste deel van haar leven heeft zij moeten worstelen om uit de schaduw van haar beroemde broer Felix te komen. Op jonge leeftijd waren zij elkaars vertrouwelingen en veel van hun muziek, waaronder die van de Midzomernachtsdroom, is eigenlijk in samenwerking ontstaan. Ook liet Fanny werken van zichzelf uitgeven onder de naam van haar broer.

Pas met haar pianocyclus Das Jahr (1846) durft ze onder haar eigen naam naar buiten te komen en treedt ze uit de schaduw van haar broer. Het is een muzikaal dagboek voor alle maanden van het jaar dat ze in Italië doorbracht.

In deze voorstelling laten we de prachtige pianomuziek van Fanny weer klinken, en vertelt zij haar verhaal, zodat zij de plek krijgt die zij verdient.

Concept en spel: Anita van Soest
Piano: Bas Verheijden
Tekst: Christiaan Weijts
Regie: Myrte Amons

Zaterdag 8 maart 2025, 15:00 uur

Delen op